Tiếng Anh Lớp 10: Had I had a good degree, I could have worked in this company. A. I wish I had a good degree and could work in this company. B. I didn’t have a good degree, so I didn’t work in this company. C. Having a good degree, I would find a job in this company. D. A good degree will help me find a job in this company., giúp em giải bài này ạ, em cảm ơn thầy cô và các bạn nhiều.
Đảo ngữ câu điều kiện loại 3: